whatsapp whatsapp whatsapp whatsapp

Foklift Servis

Foklift Servis

 

Forklift Servis Hizmetleri;

Satın aldığınız forkliftin satış sonrası hizmet kalitesi, işinizin sağlıklı ilerlemesi açısından oldukça önem arz etmektedir. Bu bağlamda Uzman Forklift olarak çeyrek asrı aşkın servis tecrübemizle, satın almış olduğunuz TCM ve IMOW forkliftten memnun kalmanız için daima elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bu bağlamda servis kalitesini arttırmak için sürekli iyileştirmeler, yenilikler ve eğitimlerle daha etkin servis hizmetini sunuyoruz. Servis araç ve ekipmanlarımızı gelişen ve değişen teknolojiye parelel olarak sürekli yatırımlar yapıyoruz. Servis birimindeki en önemli yatırımın yetişmiş teknisyen olduğundan bilinçle uluslararası standartlarda servis hizmeti verecek personellerin yetişmesi için daima çaba sarf ediyoruz.

Uzman Forklift olarak teknik servis hizmetlerimizi 4 ana katagoride değerlendirmekteyiz.

 1. Yetkii Servislik Hizmleri
 2. Distribitör / Garantörlük Hizmetleri
 3. Özel Servis Hizmetleri
 4. Servis Danışmanlığı Hizmetleri

TCM Forklift Yetkili Servisi;

"Güçlü Distribitörün arkasında güçlü servis olmalı" tezinden yola çıkarak, ENKA Holding'in Distribitör ve garantörlüğünde ithal etmiş olduğu Japonya menşeili TCM marka forkliftlerin İstanbul Anadolu yakası, İzmit ve Yalova bölgesi Yetkili servisi olarak hizmet vermekteyiz.

TCM marka forkliftler 30 Yıla yakın süredir Türkiye'de hemen hemen her sektörde, zor çalışma koşullarında tercih edilen bir forklifttir. Bunda Forkliftin kalitesinin payı olduğu kadar, Distribitöre olan güven ve güçlü servis ağı sayesindedir. ENKA holding oluşturmuş olduğu markaların itibarının devamlılığının satış sonrası hizmetlerden geçtiğini çok iyi bilmektedir. Hal böyle olncada Teknik servis tercihlerinde çok titiz davranmaktadır. Mümessili olduğu markalara satış sonrası servis hizmeti verecek firmanın teknik donanımının yanında ENKA ilkelerine uygun, şeffaf ve güvenilir servis hizmeti vermesine de bakılmaktadır. En donanımlı yerel servislerle en fazla saha teması sağlanırken merkezi kontrol ve disiplin daima zinde tutulmaktadır. TCM forkliftleri servis açısından eşsiz kılan değerler aşağıdaki gibidir.

İşletme Maliyeti En Uygun Forklift;

Diğer forklift markalarının aksine, TCM forkliftlerde satış sonrası zorunlu kazanç politikası izlenmemektedir. TCM forkliftlerin garantileri süresince gerek bakım gerekse arıza servis ücretleri merkez tarafından belirlenmekte ve piyasa dinamiklerinin ortalamasındadır. 2000 saate kadarki çalışma süresinde toplam bakım maliyeti satın alınan makinanı % 5'i kadardır.  2000 Saat (2 yıl) çalışma süresinde 6 Adet Standart Peiyodik Bakım 1 Adet Şanzıman bakımı ve 1 Adette Genel Bakım yapılmaktadır. Satın almış olduğunuz TCM forklift 20.000,00 EURO ise 2 yıl boyunca yaklaşık 1.000,00 Euro Forklift bakım maliyetiniz olacaktır. İşletme maliyetinin çok ekonomik olması, Orjinal yedek parçaların gereksiz şişkin bir fiyatla piyasaya sürülmemesi, yedek parçalara kolay erişilebilirlik, makinada sadelik gibi etkenlerdeb kaynaklanmaktadır. 

Forklift istifleme ve malzeme elleçleme aracıdır. Gereksiz elektronik donanımlar ekipmanları şirin gösterse de belirli çalışma süresinin sonunda arızalanarak maliyet oluşturmaktadır. Farklı marka forkliftlerdeki satış sonrası garanti servis zorunluluğu ve elektronik parçaların şişirilmiş fiyatı gibi müşteriyi zarara uğratacak yaklaşımlar prensip olarak karşı olduğumuz bir durumdur.

Müşteri Sadakati En Fazla Olan Forklift;

TCM forklift sahiplerinin hemen hepsi forkliftini yenilerken tekrar TCM forkliftleri tercih etmektedir. Bizi, "Kaliteli Forklift / Güçlü Distribitör / Donanımlı Servis" üçlüsü forklift kullancılarının vazgeçilmezi yapmaktadır. Satınalmış olduğunuz forkliftin markası her ne olursa olsun, forklift servisiniz işinin ehli değil ve temsil ettiği markanın prestijini düşünmeyen bir yapılanma ise, siz o forkliftten memnun olmazsınız. Uzman Forklift olarak TCM forklift servis müşterileri daima servis önceliğimizdedir. Problem her ne olursa olsun çözümsüz bırakılmamaktadır. Dolayısıyla TCM müşterileri tekrar alımlarında yine TCM forkliftleri tercih etmektedir.

TCM Yaygın Servis Ağı olan Forklift;

 ENKA holding'in yerleşmiş olan İşmakinaları ve diğer ithal ürünleri servislerinin yanında forklift servisleri de çok yaygındır. Yerel ve donanımlı teknik servis partnerleriyle satış sonrası ürün desteğini devam ettirmektedir. Uzman Forklift olarak ENKA merkeze en yakın servis olmamız ve Forkliftn tüm süreçleri için ekip ve ekipman bulundurmamız nedeniyle Ana Servis / Merkez servis konumundayız. İstanbul Anadolu yakası, Kocaeli ve Yalova bölgesinde TCM forklift yetkili servisliği hizmeti vermekteyiz. Özellikle Tuzla forklift servisliği ve Gebze Forklift yetkili servisliği ağırlıklı olarak yerine getirilmektedir.

Yeni alınan Sıfır forkliftlerin teslimat ve operatör eğitimlerini vererek müşteri ile bağlantı kurulmaktadır. Forkliftlerin verimli kullanılması için gerekli günlük, aylık basit kontroller ve forklift sürüş verimliliği gibi konular operatörlere anlatılmaktadır. Forkliftlerin garantilerinin bitip bitmediğine bakılmaksızın aynı titiz hizmet sürekli verilmektedir. 

Garantili Forklift;

TCM forkliftlerin bakımları yetkili servislerce yapıldığı sürece devam etmektedir. Yetkili servisler ENKA aklitesinde yedek parçalarla bakım ve servis hizmeti vermektedirler. Fabrikasyon hataları veya olağan dışı arızalı yedek parçalar karmaşık garanti süreçleri yerine, direk arızanın giderilmesi ve akabinde prosedürlerin devam ettiği bir süreçtir. yetkili servislerden gerekli hizmetin alınamaması durumunda ENKA merkez müşteri destek birimi de aranabilmektedir.

Geniş Ürün Yelpazeli Forklift,

TCM markasının çok geniş bir ürün gamı vardır. Dizel Forklift, LPG'li Forklift, Akülü Forklift, Transpaletler, İstif Makinaları, Depo Ekipmanları, Sipariş tToplayıcılar, Platformlar ve Reachtrucklar gibi depo içi tüm gereksinim tek elden karşılanacak şekilde stoklar bulunmaktadır.

Forkliftte Sadelik / Yapısal Basitlik;

TCM marka forklift ve istifleme araçları kullanım amacına uygun, gereksiz elektronik cihazlardan arındırılmış, yedek parçaları her yerde ve kolayca bulunabilen, üstelik yedek parça fiyatları rakiplerine oranla çok düşüktür. Bu nedenle olduğu orjinal yedek parçaların kullanımını öneriyoruz.  TCM forkliftinize kullanacağınız orjinal yedek parçalar ekipmanınızı daha uzun yıllar verimli vfe güvenli kullanmanızı sağlayacaktır. Aslında bir nevi orjinal yedek parça kullanırken kendi bütçenizden de uzun vadede ciddi tasarruflar etmiş oluyorsunuz. Genelde ülkemizde tüm ithal ürünlerin yedek parçaları piyasa yedeklerinin çok üstü satış rakamlarıyala satıldığı kanısı hakimdir. TCM forkliftlerin orjinal yedek parçalarını tedarik için bizimle irtibat kurmamış kişiler haklı olabilir. Çünkü TCM marka forklift ve istif makinalarının yedek parçalarının bir çoğu piyasadaki muadil diye tabir edilen, üretim kalitesi tam belli olmayan ürünlerden daha ekonomik olabilmektedir.

 

Distribitör / Garantörlük Hizmetleri

Servis açısından Çin menşeili forkliftlerin olumsuz algısı ve gerçekliklerin aksine ithalatını yaptığımız İMOW marka forkliftlerin teknik servislik ve garanti servisliğini tüm Türkiye geneli yetkili servislik ağımızla gerçekleştirmekteyiz. İmow forkliftleri alarak firmanız açısından yapmış olduğunuz çevreci dönüşüm sizi hüsrana uğratmayacaktır. Lityum İyon teknolojisi ülkemizde yeni olasada İmow forkliftlerin göze çarpan en önemli özelliği yapısal sadeliktir. Bakım gerektirmeyen uzun ömürlü lityum iyon akülü imow forkliftlerin işletme maliyeti Dizel ve Traksiyonel akülü forkliftlere kıysla çok cüz-i kalmaktadır.

Çağın gerekliliği olan Elektroniği sadelikle harmanlayarak forklifte ait elektronik servis ayarlamalarını uzaktan bağlantıyla gerçekleştirebilmektedir. Mekanik arıza ve bakımlar ise yerinde ve zaman almadan yapılacak şekildedir. 

İmow forkliftlerin satış sonrası garanti desteği çok güçlüdür. Lityum İon akülü forklift satın aldıktan sonra garanti saatleri içerisinde merkez servis veya yetkili servislere zamannında bakım yaptırmanız gerekiyor. olası arıza ve revize dönüşümler yetkili servisler tarafından yapılması gerekmektedir. Her koşulda kullanıma uygun Lityum iyon akülü forkliftler amacı dışı kullanımdan kaynaklı hasarlarda garanti kapsamı dışı kalmaktadır.

İmot forkliftlerde servis ağı sanayinin gelişmiş olduğu yerlerde, (marmara bölgesi servisi, bursa bölgesi servisi, izmit imow yetkili servisi) daha yoğun olmakla birlikte kırsal alanda veya seyrek sanayi yerleşimli bölgelerde de etkindir.

 

Özel Servis Hizmetleri

"Forklifte dair her şey" sloganıyla hayat verdiğimiz derinlemesine forklift hizmetlerinin neticesinde yetkili servislik veya distribitörlük anlaşmamız olmayan farklı marka forkliftlere de servis hizmeti vermekteyiz. Özellikle ağır kuşullarda çalışan, yüksek tonajlı forkliftlerin ağır hasarları konusunda ararnan yegane servis firmasıyız. Tersana koşullarındaki zor şartlarda çalışan 10 ton üzeri forkliftlerle demir-çelik ve döküm fabrikalarındaki forkliftlerin hasarları standart servislerin üstesinden gelemeyeceği niteliktedir. Özellikle Motor hasarları, Şanzıman arızları, Asansör revizyonları, Dingil kırılmaları gibi uzmanlık gerektiren arızaların aranan adresiyiz.

Forklift ve istif makinası arızalarınızın giderilmesi için servis servis dolaşmak, çalıştığınız servislerin fasaliyetlerine "acaba" yaklaşımıyla bakmak yerine; forklifte dair tüm problemlerinizin çözüme kavuşacağı Kurumsal Servis hizmeti veren Uzman Forklifte getirmeniz yeterlidir.

Servis Danışmanlığı Hizmetleri

 Forklift, İstif makinası, Transpalet, Reachtruck gibi tüm depo ekipmanlarının gerek arızalarının hakkında, gerekse personelin eğitimi, olası riskler, rutin bakımlar gibi konularla ilgili uzman ekiplerimiz destek vermektedir.

Müteşebbisler yatırım yaparken bir çok konuyu uzmanın gözetiminde gerçekleştirmektedir. Örneğin yapılmakta olan fabrikanın dizaynında Mimarla, inşaat işerinde Mühendis ve mütahitlerle, Peyzajda mimarla çalışmakta iken Forklift gereksinimizyle ilgili atl kadameden gelen taleplere göre hareket etmektedir. Ancak malzeme elleçleme çok ciddi bir süreçtir. aynı işi daha az makina ve kişiyle daha kısa srede yapmanın vereceği tasarruf göz ardı edilmektedir. 

Mamul, yarı mamul, hammadde, yardımcı mamuller, ambalaj vs. gibi üretim zinciri malzemelerin sürece dahil olması için forkliftler vasıtasıyla boşaltma ve kabul süreci başlamaktadır. iş-akış zamalamasına göre depolanması / istiflenmesi gerekmektedir. çeşitli birim ve aşamalrda işlem görecek stok ürünlerinin bir çok defa elleçlenmesi gerekmektedir. yarımamül veya mamüle dönüşen ürünler çıktı yapmadan istiflenmektedir. ürünlerin çıktısı için nakliye araçlarına yüklemek yine istifleme araçları vasıtasıyla olmaktadır.

yukarıdaki süreç analizinden de görüleceği üzere Fabrikalarda ürün girişinden çıkışına kadarki süreçlerin ana unsurunda malzeme elleçleme bulunmaktadır. ihmal edilmesi, önmsenmemesi, uzman olmayan kişilerin yönlendirmesiyle yönetiliyorsa firma maliyet yönetiminden bi haberdir. malzeme elleçlemenin efektif oluşu üretitiğiniz ürünlerdeki maliyetin kontrol altında olmasına, rekabetçi ve isabetli fiyatlar oluşturmanızda önemlibir etkendir.

Sizde malzeme elleçleme, stoklama, nakliye gibi her türlü istifleme gereksinimleri için bizimle irtibata geçin ve birde UZMAN bakışıyla konuyu ele alın. Farkı göreceksiniz.

İşinizle ilgili, istifleme süreçlerini yürütmek, ağır yükleri kaldırmak, iç malzeme iletişimini sağlamak, tüm ürünlerinizi istiflemek ve bunların nakliyesini yapmak üzere TCM ve İMOW forkliftinize bağlı olduğunuzu biliyoruz. Bu bilinçle TCM ve İmow forkliftinizin en üstün performansla çalışmasını ön planda tutuyoruz ve olası arızalarda makinanızı tekrar işine döndürmek için mümkün olduğunca çabuk onarımlar yapıyoruz. TCM ve İMOW marka bir forklifte sahipseniz ayları bulan yedek parça tedariği veya arıza tanı-teşhis durumlarıyla karşı karşıya kalmazssınız. Hemen hemen tüm orjinal yedek parçalar distribitör firmanın stoklarında mevcuttur. Enerjinizi sarf etmeniz gereken asıl iş faaliyetiniz dışında birde forkliftin tedarik edilemeyen veya teşhis edilemeyen arızalarına vakit ayırmak, bu durumun sonucu olarak muadil ekipman kiralama süreçleri vs. size ciddi külfet olacaktır.

Forklift tamir bakım servis personelimizi, 30 yılı aşkın tecrübeye sahip ekip liderimizin eğitmenliğinde, teknisyen ve mühendislerimizin gözetiminde yetiştirerek TCM ve İMOW marka forkliftinizi UZMAN ellere teslim ediyoruz. Kendi alanında uzmanlaşan servis tekniyenlerimiz, forkliftinize en ideal bakım programlarını uygulayarak forkliftinizi olası bir çok arızadan korumaktadır. TCM ve İMOW forkliftlerinizin işletmeniz açısından değerli bir yatırım olduğunu bilerek daha az işletim maliyetiyle daha uzun ömürlü olması için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız.

 

TCM ve İMOW Forklift Tamir Bakım Ve Servisinde;

 TCM marka forkliftleriniz için Servis ve Bakım ekibimiz aşağıdaki işlemleri yapacaktır.

 • Tam donanımlı mobil servis aracımızla veya Tamir-Bakım Servisimizde müdahale,
 • Forkliftleriniz için planlı ve koruyucu bakım
 • Ağır Bakımlar - Tam kapsayıcı Bakımlar ( Forklift şanzıman ve Hidrolik Bakımları)
 • Kaynak işlemleri
 • Motor revizyonu
 • Parça tamirleri
 • Asansör ve piston tamirleri
 • Çatal tamir ve uygunluk tespiti
 • Hidrolik pompa, hortum onarımı, değiştrilmesi ve yeniden imalatı
 • Kontrol valfleri tamiri, değişimi ve yeniden imalatı
 • Elektrik tesisatı onarımı ve yeniden tesisat çekimi
 • Havalı ve Dolgu forklift lastiği değişimleri

 

TCM ve İMOW Forkliftler için bizimle yıllık bakım anlaşması yapabilirsiniz. Bu sayede bakımlarınızı tam zamanında yapılmasını sağlayarak olası arızaların önüne geçebilirisiniz. Yıllık bazda yapılan anlaşma sayesinde yıllık bütçe planlamanızı daha isabetli yapabilir, değişen piyasa koşullarından etkilenmemiş olursunuz. Forkliftinize kullanılacak parçaları önceden tespit etmiş olarak devamlı güvenilir parça kullanımını garanti altına alımış olursunuz. Yılda bir defa yapacağınız yıllık forklift bakım anlaşması ile satınalama birimizinizi yıl içerisinde asıl işinin dışındaki işlerle meşgul olmasının önüne geçmiş olursunuz. Sizde forkliftinize Yıllık bakım sözleşmesi yapmak için lütfen; 0850 888 96 26 numaralı hattan veya (servis@uzmanforklift.com.tr)  bizimle irtibat kurunuz.