whatsapp
Giriş Yap

FORKLİFT KİRALAMA

FORKLİFT KİRALAMA

Forklift Kiralama ve Kiralık Forklift hizmeti veren şirketimiz aynı zamanda TCM marka forkliftlerin yetkili bayisi olarak bakım, onarım, servis, yedek parça gibi hizmetleri de vermektedir.

Sadeliği, ekonomikliği ve ergonomikliğiyle rakiplerini geride bırakıp tedarikçi açısından ön plana çıkan TCM forklift ve istif makinaları ister tek adet, istenirse çoklu kiralamalarınızda size ekonomik seçenekler sunmaktadır. Sıfır veya ikinciel forklift kiralama ihtiyaçlarınızda UZMAN Forklifti Tercih ettiğinizde aşağıdaki avantajları yakalamış olacaksınız.

 
 • Sıfır forkliftlerde, ana bayisi olduğumuz TCM, TAILIFT, CTPOWER ve XILIN markalarında forklift kiralama yaptığımız için ekonomik forklift kiralama çözümleri sunmaktayız.
 • TCM forklift ve depoiçi ekipmanların işletme maliyetleri oldukça düşük olduğu için kiralama fiyatı oluşturmalarda ciddi etken olan bu durum sizin lehinize kiralama fiyatlarının daha düşük olmasını sağlayacaktır.
 • TCM, TAILIFT, CTPOWER ve XILIN marka forkliftlerin yedek parçalarının ucuz olması yine forklift kiralama aylık bedellerini aşağı çeken önemli etkenlerdendir.
 • Sıfır olarak sunduğumuz forklift ve istif makinalarına ait, sürekli yedek parça bulundurulduğu için süpriz arızalarda işinizin aksaması en aza indirgenmektedir.
 • Uzman Forklift olarak Forklift ve istif makinası ürün gruplarında hemen hemen her katagoride stoklu ekipman bulundurmamızdan dolayı çoklu depoiçi ve dışı ekipmanlara ihtiyaç duyulan endüstriyel tesislerde tek tedarikçi ile muhatap olunması açısından önemli bir unsurdur.
 • 10 Ton, 12 Ton, 16 Ton 7 Ton gibi özellikle yüksek tonajlı forkliftlerde standart dışı ataçman veya forksiyonel talepler çok hızlı bir şekilde çözümlenerek, biran önce ihtiyaç duyduğunuz forkliftlerin işinizin başında olması size fark katacaktır.
 • Çoğunlukla özel talepler yurtdışı siparişe dönüştürülerek verildiğinden forklift ve istif makinası onay tarihinizden 3-4 ay gibi süre zarfında teslim edilmektedir. Ancak Uzman Forklift farkı olarak bu tür talepleriniz 1-2 hafta gibi kısa sürede yerine getirilerek zaman bakımından size avantajlar sağlamaktadır.
 • Mevcut sahip olduğunuz forkliftlerin faydalı ömrünün dolduğu kanaatindesiniz, Forkliftlerinizi en uygun fiyatlarla verip yerine forklift kiralama yapmak istiyorsunuz. Bu durumda Uzman Forklift olarak mevcut forkliftlerinizi en uygun şartlarda satın alarak yerine ihtiyacınız doğrultusunda kiralık forklift ve depo ekipmanları tahsis etmekteyiz. Forkliftlerin Satın alma bedellerini isterseniz işlem sırasında görüşülen koşullarda ödeyerek veya kiralık forkliftlerin çalıştığı aylık bedellerin cari hesaplardan mahsuplaşması şeklinde de çömzümler sunmaktayız.

 

 • Forklift kiralamalarda kullanıcı firmaların en muzdarip olduğu konu; Forklift ve İstif makinası gibi kiralık ürünlerin arızadan kaynaklı olarak gayri faal durumda geçen zamanıdır. Bir yandan gerçekleştirilmesi gereken işlerinizin aksaması, bir yandan arızalı olan kiralama ekipmanınıza sözleşmenize bağlı olarak kira süresinin işliyor olması Forklift ihtiyacını kiralama yoluyla çözen firmalar için büyük sorun teşkil etmektedir. Uzman Forklift olarak, kiralama ürün gamımızın yedekleri ve tam donanımlı arıza müdahale teknik servis ekiplerimizle 7/24 kesintisiz hizmet akışı sağlayarak bu süreci müşteri firma lehine asgari seviyeye indirmekteyiz.
 • Çalışma koşullaınızın dış etkilerinin forklift veya kiralama ekipmanları için yıpratıcı özelliklerde olması, Tersane bölgeleri, Döküm haneler, Kimyasal ürün üreten tesisler, Deri Fabrikaları, Gübre Fabrikaları, Çimento, çelikkonstriksiyon şantiyeleri gibi firmalar Kiralayıcı firmalar açısından kırmızı listede firmalar olarak nitelendire biliriz. bu tür olumsuz koşulları bulunan firmalara ekseri ç.oğunluk kiralayıcı firmalar ya, forklift kiralama yapmak istememektedir yada fahiş fiyatlar bilfirmektedir. Uzman Forklift Olarak En ağır koşullara, bölge kısıtlaması olmaksızın forklift kiralama hizmeti sunmaktayız. Bu hizmetin sürekliliğini sağlayacak, ekipman desteği, Teknik kadro ve Yedek parça desteğimizle sağlamaktayız.

Forklift Kiralama Koşulları:

 • Kısa Süreli Forklift Kiralama : Bir Günlük Forklift Kiralamadan başlayıp 1 yıla kadar olan forklift kiralamalarınızı tanımlar,

  • Günlük forklift kiralama; Çoğunlukla işe özel, geçici çözüm için yapılan forklift kiralamalarıdır. Çok nadiren firmanızdaki forkliftlerin kaldıramayacağı tonajda makina, techizat veya yük boşaltma, yükleme gibi operasyonlarınızda genelde günlük forklift kiralama şekinde çözümler sunmaktayız. Günlük forklift kiralamalarda özellikle nakliye, operatör ve yakıt dahil-hariç kısımları net bir şekilde konuşulmalıdır. Uzman Günlük Forklift kiralama birimi olarak kısa süreli forklift kiralama talebinde bulunduğunuzda yapılacak işlemi sizinle istişare ediyoruz. Doğru ve en ekonomik çözüm olması açısından bu önemlidir. Forklift Operatörünüz var ise, makinayı size teslimat formuyla teslim edip işiniz bittiğinde geri almaktayız. Forklift nakliyesini çözüm ortağımız olan forklift nakliyecilerine yaptırmaktayız. Firmanızda anlık bir forklift kiralama ihtiyacı hasıl oldu ise Uzman Forklift Kiralama birimini aramanız yeterli olacaktır. Gereksiz uğraş ve zaman harcamadan işlerinizin tıkır tıkır hallolduğunu keyifle izleyin.
    
   • Haftalık Forklift Kiralama; işletmelerin zamanla işlerinde yığılma meydana gelebilir. mevcut forkliftlerinizle sevkiyat sürecini, iç malzeme iletişimini ve istifleme süreçlerini yetiştiremiyor olabilirsiniz. bu durumda geçici forklift kiralama seçeneklerini sizin hizmetinize sunmaktayız. Ani değişen ve geçici olan bu tür istifleme ihtiyaçlarınız için uzun süreli yedekte forklift, istifmakinası, reachtruck veya akülü transpalet bulundurmanız size çok maliyetli olabilir. Hatta sürekli yedekte forklift operatörü bulundurmak daha maaliyetli bir uygulama olacaktır. Ancak istifleme gereksinimlerinizde ilave yoğunluğa neden olan, projeler, depo sayımları, depo nakilleri, taşınmalar, tadilat veya mevcut forklift ve istif makinelerinizin tamiri nedeniyle iş göremez hale gelmesi gibi aktivitelerinizde bu ihtiyacınızı kolayca giderebileceğiniz Forklift ve istif makinaları kiralama hizmetimizi size sunmaktayız. Akülü, Dizel ve LPG'li olmak üzere farklı yakıt türlerinde seçneklerle işinize en uygun forklifti kiralama imkanı sağlamaktayız.

   • Aylık Forklift Kiralama; Bir Aydan Bir Yıla kadar süreci kapsayan forklift kiralama talepleriniz aylık forklift kiralama diye isimlendirilmektedir. Kısa süreli forklift kiralama seçeneklerinin en ekonomik seçeneği olan aylık forklift ve istif makinası kiralama firmanıza ciddi maaliyet oluşturmadan yapılması planlanan işlemlerin daha ekonomik seçeneklerle çözülmesi anlamına gelmektedir. Bazı porjelerde termin süreci önceden belirli olduğundan dolayı gerekli toleransları da ekleyerek forklift satın almak yerine proje yapım sürecinde oluşan yoğunluğu aylık forklift kiralama seçeneğiyle giderebilirsiniz. Daha çok Çelik konstrüksiyon ve inşaat projelerinde firma merkeziyle iş yapım sahası farklı yerlerde olduğu için bölgesel aylık kiralamalar yapmanız gerekir. Proje bittiğinde, eksiyen ve artık ihtiyaç kalmayan, personel makaslı platformu ve forkliftleri satmak için uğraşmanız gerekmeyecek. projeniz bittiğinde kira ödemenizde sonlanacaktır. Dolayısıyla Forklift kiralamanın size oluşturduğu maliyet projenizin bitimiyle sona erecektir. Üstelik Proje maaliyeti ve karlılığı konusunda net değerlendirme yapılması çok kolay olacaktır.

 • Uzun Süreli Forklift Kiralama: Bir yıldan (12 Ay) 5 Yıl (60 ay) ve daha fazlasını kapsayan forklift kiralamalarınızı tanımlar.

  • Uzun süreli forklift ve istif makinası kiralama ihtiyaçlarınız firmanızın geleceğe yönelik uzun bir sürecini ilgilendirdiği için bu kiralama seçeneğinde daha titiz davranmanız gerekecektir. Teklif değerlendirme kriterleri olarak sadece dip toplam rakamı baz alarak bir karar verirseniz firmanız için gelecekte bir zaafiyete imza atmış olursunuz. Firmanız için İstifleme, malzeme elleçleme işlemleri için satınlama yoluyla tedarik değil de kiralama seçeneğinde karar kılmışsanız, satın alma biriminiz ve onay verme merciinin ciddi bir çalışma yapması gerekmektedir. Öncelikle söz konusu faaliyet sahanızın forklift ve istifleme araçlarının hangilerinin kullanılması gerektiğini ve kaç adet olması gerektiğini bir uzmandan yardım alarak karar vermenizi tavsiye ederiz. Zira bir uzman bakışıyla en uygun ürünü tespit etmeniz firmanızı gereksiz zaman ve maliyetten kurtarmış olacaksınız.

Uzun süreli, forklift kiralarken özellikle faaliyet bölgenize yakın, işi yüklenme yeterliliğine sahip, hizmet verdiği forklift markasının çalışma koşullarınıza uygunluğu ve piyasadaki itibarı gibi kriterleri göz önünde bulundurunuz. Size gelen forklift kiralama tekliflerinden aşağı yukarı kabul görür kiralama tutarının hangi değerde olduğunu analiz etmiş olacaksınız. Bu durumda agrasif değerli teklifleri elemenizi tavsiye ederiz. Bir hizmetin hakkını vererek ve hakkaniyetten sapmadan yapılmasının bir bedeli vardır. Bu bedel belli sınırın altında olursa hakkaniyetten çıkılması kuvvetle muhtemeldir. Abartılı yüksek fiyatlarda çeşitli pisikolojik nedenlerle teklif edilmişse de, siz yapacağınız asıl işin istifleme, malzeme elleçleme, nakliye yükleme-boşaltma olduğunun daima bilincinde olunuz. Zira bir çok Forklift ve istif makinada amacına uygun olmayan elektronik donanımlar mevcuttur. Bu durum makina fiyatlarında aslında kullanmayacağınız veya çokta gerekli olmayan fonksiyonlar için ilave maaliyet demektir.     

Sorularla Forklift Kiralama

İşletmem için en uygun kararı vermek adına forklift ve istif makinalarını kiralamalı mıyım? Yoksa Satın mı almalıyım?

Bir çok işletmecinin veya yöneticinin zihnindeki soru, Kiralama? Satınalma? Zihninizdeki bu soruları bin farklı kişiye sorsanız bin farklı yanıt alırsınız. Bunun kararını yine en iyi sizin işgüdüleriniz, ön görünüz ve hayat tecrubeniz verdirecektir. Ancak madalyonun diğer yüzü olarak Bir forkliftçinin gözüyle farklı senaryolar üzerine sizi bilgilendirelim.

Senaryo 1: 3 Ton, Dizel, Tripleks Asansörlü, Kabinsiz, Dolgu lastikli, Tek vardiya 5 Saat forkliftle çalışan bir işletme için 36 ay kiralama & satınlama opsiyonlarını irdeleyelim;

 Piyasadaki ortalama çin malları haricindeki diğer forkliftleri 24.000,00 $ + KDV civarı bir fiyata satın alırsınız?
Pazar günleri hariç diğer günler 5 saat çalışacak şekilde hesapladığımızda 3 yılda 5000 saat civarı forkliftiniz çalışacaktır.
15 adet standart periyodik bakım, 3 adet şanzıman+standart bakım, 2 adet hidrolik + şanzıman + standart bakım yapılacaktır.
Orjinal parçalarla yapılan periyodik bakımların piyasadaki bedelleri; Standar bakım: 200,00 $, Şanzıman Bakımı: 300,00 $, Hidrolik Bakımı: 500,00 $
Bakımlar için 3 yılda toplamda 6400,00 $ harcayacaksınız.
Üzerindeki Dolgu lastikler haricinde her 1500 saatte lastik değiştirmeniz gerekecektir. yaklaşık 3 defa lastik değişeceksiniz bunların bedeli: 4000,00 $
Mekanik ve elekronik parçaların kendi doğal ömürleri baz alındığında en az toplam bakım bedeli kadar arıza bedeli ödeyeceksiniz: 6400,00 $

    
                                                                                

3 yılın sonunda forkliftiniz normal koşullarda kullanıldığında yıllık %15 civarında 2 el değer kaybına uğramakatdır. buna göre 3 Yılın sonunda forkliftiniz: 14740,00 $ satış bedeliniz olacaktır. Çıktıları toplayım 2. el satış değerlerini çıktığımızda: 26060,00 $ cebinizden para çıkmış olacaktır. Bahsi geçen forklift için kiralama bedeli ortalama: 600,00 $ civarında dır. 36 ay ile çarptığınızda 21600,00 $ bir bedel ödemektesiniz. 

Bu bedel üzerinden ödediğinizde muhtemelen bir kuruş fazlasını ödemeyeceksiniz. Tabi altını da ödemeyeceksiniz?
Ancak satın alma durumuna göre değerlendirdiğimizde başlangıçta ödediğiniz toplu parabıb 3 yıllık gerek reelde gerekse bankada çalıştığını varsayarak bir hesaplama da yapmadık.

Ülkemizde firmalar genelde az personelle çok iş yapma stratejisine dayalı işlemektedir. siz forkliftinizle alakalı arıza durumlarında gerekse lastik değişimi durumlarında fiyat araştırmasına ciddi zaman sarf ettireceksiniz. Yine de her şeye rağmen forkliftinizi emin ve güvenilir ellere teslim ettiğinizden emin olamayacaksınız. Kiralama da ise çok fazla forkliftler hakkında bilgi nilmenize gerek yok. Tıpkı araç kiralamak gibi. fiyatlara ve yeterliliğe göre kıyaslama yaparak yaptığınız anlaşma 3 veya 5 yıl devam edecektir. bu süre zarfında siz mevcut işlerinize odaklarınırken kiralama faaliyetiniz işinizin sürekliliğinin garantisi olacaktır.

Değişen piyasa koşulları sizin gider kalemlerinizde ön görülmeyen hizmet zamlarana karşı sizi koruyacaktır.

Günlük, haftalık, aylık veya yıllık forklift kiralamak, bilgi almak için bizleri (0216) 394 27 50  numaradan arayabilirsiniz.
info@uzmanforklift.com.tr adresine şikayet, talep ve önerilerinizi iletebilirsiniz. 
Kampanya ve indirimlerden yararlanmak için haber bültenimize kayıt olmayı unutmayın!

 

https://tr.pinterest.com/uzmanforklift/

https://twitter.com/UzmanForklift

https://www.facebook.com/uzmanforkliftci/