whatsapp whatsapp whatsapp whatsapp

Forklift Revizyonları

Forklift Revizyonları

   FORKLİFT DİNGİL TAMİRİ

   Forkliftlerin, kullanıldığı faaliyet alanının ne olduğuna bakılmaksızın; periyodik bakımları ve tamirleri iş güvenliği zaafiyeti ve makinenin çalışmasına engel olmamak adına yapılmalıdır.
Doğru anda doğru bakım veya arıza anında tespit yapılmazsa daha büyük arızalara ve maddi kayıplara yol açabilmektedir.  Forklift periyodik bakımı yaparken iş yoğunluğunun, faaliyet alanının ya da çalışma koşullarının ne olduğuna bakılmaksızın bakımları gerçekleştirilmelidir.
 
    Forklift dingili nedir? Forklift dingili; forkliftin yönünü belirleyen dönüş manevralarında forklifte manevra kabiliyeti sağlayan sistemdir. Zaman kaybı ve maliyeti olmaması adına forklift dingiline her 35 saatte veya haftada bir kez operatör tarafından veya servis tarafından periyodik olarak kuru yağlama yapılması gerekmektedir. Rutin olarak her 35 saatte bir yapılırsa dingilinizin performansı ortalama ömrünün üzerine çıkacaktır. Düzensiz bakımlar dingilde aşıntılara ve rulman dağılmasına neden olmaktadır. Dingil arızaları periyodik olarak kontrol edilmediğinde arızanın büyümesine ve rulman yerlerinin bozulmasına, dingil kafalarının değişmesine neden olmaktadır. Benzer arızaların oluşması zaman kaybı ve maliyete neden olacağından düzenli bakım önermekteyiz.

    Uzman Forklift istif makinaları san. ve tic ltd. şti olarak yukarıda da bahsettiğimiz forklift dingil yedek parçalarının satışını ve komple dingil revizyonu yapmaktayız. Forklift dingil tamiri, uzman ekibimiz sayesinde ortalama 2 günde yapılmaktadır. Forklift dingilinde bulunan akson, perno mili, toz kapağı, dana gözü rulman, rotbaşı, askı burcu, link, link kolu, link pimi, link burcu vb. forklift dingili yedek parça satışı yapmaktayız. Forklift dingili ve diğer yedek parçalar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.